Жилой комплекс на Франко, 11

Почему имидж застройщика — слабая гарантия

З 16 січня вся сфера обслуговування має перейти на українську: що варто знати

 
07 Декабря, 2020, 13:01
6970
1

З січня 2021 року усі заклади сфери обслуговування (інтернет-магазини, ресторани і кав’ярні, спортзали і т.п.) мають перейти на українську. Це — одна із норм Закону «Про забезпечення
функціонування української мови як державної».

 Многофункциональный комплекс Центральна Рада

Редакція AIN.UA спитала у юристів та спеціалістів з перекладу, які саме правила діятимуть з цієї дати, та як перекласти свій сайт або меню українською, якщо ви цього ще не зробили.

Які правила діятимуть з січня

Коли?

Правила про те, що сфера обслуговування має використовувати українську мову, спілкуючись із користувачами, починають діяти з 16 січня 2021 року.

Почему имидж застройщика - слабая гарантияЯк пояснює Андрій Іванов, член Асоціації правників України, старший адвокат АО Moris, обслуговування клієнтів українською передбачене ст. 30 Закону про забезпечення функціонування української, який ми згадували вище. Він набув чинності 16 липня 2019 року. Але його ст. 30, що регулює сферу обслуговування, набирає чинності через 18 місяців після основного закону, тобто 16 січня наступного року.

Що і від кого вимагається

За словами Владислава Білоцького, бізнес-партнера практики ІР Juscutum, з цієї дати в усіх закладах сфери обслуговування відтепер за замовчуванням має використовуватись українська мова. І лише у випадках, коли клієнт сам наполягає на іншій мові обслуговування, можна перейти на неї.

Разом із тим, як пояснює юрист, судова практика уже давно підтримувала споживачів, які скаржилися на недержавну мову обслуговування, тобто, ця норма певним чином і так уже діяла. Просто тепер закон прямо і чітко забороняє використовувати інші.

Звернути увагу на цю норму мають всі заклади, що надають послуги і продають товари споживачам (хоча закон і не надає вичерпного переліку таких закладів). За словами Андрія Іванова, йдеться про підприємства та установи усіх форм власності, ФОП та інших компаній, що обслуговують споживачів, надають інформацію про товари і послуги.

Це — інтернет-магазини і інтернет-каталоги, офлайновий рітейл та спортивні заклади, сфера розваг (кіно, ресторани) і т.п. Інформацію (приміром, на сайті магазина) можна дублювати іншими мовами.

Але норма про державну мову не стосується торговельних марок — їх можна використовувати у тому виді, в якому їх зареєстрували, наприклад, англійською або російською.

Які санкції за порушення

За словами Іванова, порушення таких норм означатимуть для закладів адміністративні штрафиЩодо розміру штрафів є невеличка розбіжність. Положеннями Закону про мову доповнили новими санкціями Кодекс про адмінправопорушення (КУпАП). Вони передбачають штрафи від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів (на сьогодні це — від 3400 до 11 900 гривень). Але ці зміни набудуть чинності лише у липні 2022 року.

З січня 2021 року єдина санкція, яку накладатиме Уповноважений — штраф у розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів. Тобто, 5100 до 6800 грн за повторне протягом року порушення

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пролистать наверх